Instance Logo

Tasartir.cz

Profile for Tasartir. Username @tasartir, social.tasartir.cz. Role: admin

About

matrix @tasartir@tasartir.cz

🇨🇿 Geek, nerd, IT (MLOps), propmaker
He, if you care.
Occasionally posting in 🇬🇧

Joined on Oct, 2022. 304 posts. Followed by 14. Following 27.

Recent posts

Tasartir . @tasartir,

Chtěl jsem si vyzkoušet šití z kůže a zrovna jsem k tomu měl skvělou příležitost - kamaráda zaujala [https://dieselpunkro.patternbyetsy.com/listing/714417716/unicorn-mask-pattern-diy-mask-pdf](maska jednorožce).

S dobrou šablonou je to vlastně hračka. Prostě jenom obkreslíte čáry, uděláte dírky a ono to k sobě pasuje úplně bez přemýšlení. Stačí to jenom spojit.

Open thread
Tasartir . @tasartir,

Můj první pokus s galvanickým pokovováním 3D tištěných rekvizit. Tohle je hůlka, kterou jsem dělal ke kostýmu smrtijeda - "drahá", elegantní (a taky využívá hlavici a dekor ze Skyrimu).

Původně jsem na ní zkoušel metalické "chromové" barvy, ale neměl jsem kompatibilní lak a oloupaly se. Tak jsem ji přebrousil, nanesl pět vrstev grafitového spreje, pomědil, ponikloval a vyleštil. Není to dokonalé, ale na první pokus si myslím, že se mi to docela povedlo. :) Až budu příště dělat něco vážnějšího, budu alespoň vědět, že to vážně jde.

Open thread
Tasartir . @tasartir,

Pochopil jsem, proč jsou kožený věci tak drahý. Prostě je s tím spousta práce a trvá to :) A nejlepší způsob, jak to zrychlit, je naučit se to dělat rychleji. Odhaduju, že na tomhle bude dva a půl, možná tři tisíce ručně naděrovahých dírek pro stehy. Až budu mít náladu, tak to spočítám přesně.

Open thread
Tasartir . @tasartir,

Mám z @jungfru_under_linden soustavný pocit, že bych se taky mohl učit nějaký nový jazyk. Ale spíš než mluvená řeč (na mluvení nejsem moc dobrý) by mě zlákal znakový jazyk.

Jenže jsem z toho tak nějak zmatený. Nypříklad zjištění, že se tady aktivně používají tři, které jsou vzájemně nškompatibilní (český znakový jazyk, mezinárodní znakový systém a částečně i americký znakový jazyk) mě trochu dostalo. Najednou mám málo informací k tomu, abych začal. Musím si nejprve rozmyslet, na základě jakých parametrů si vlastně můžu vybrat, s čím začít.

Open thread
Tasartir . @tasartir,

Říjen se blíží. A s ním i riziko toho, že bude firemní halloweenská párty. Chci být připravený, abych nebyl na poslední chvíli nervózní. Tak jsem si zkusil práci s kůží nanečisto, bez kůže. Materiál je 2mm EVA pěna, kterou se mi celkem úspěšně povedlo namaskovat jako kůži.

Ještě mě čeká přinejmenším klobouk. A možná i plášť. Až to bude, tak se to zase časem objeví na mém webu.

Open thread
Tasartir . @tasartir,

This was a busy weekend. I published another 3D model of a fantasy sword. This time it's Primordial Jade Cutter from Genshin Impact. You can download it on Printables and print it yourself!

Open thread
Tasartir . @tasartir,

Primordial Jade Cutter - Work in Progress. I made and painted what I 've modeled yet. I still need to make a handle and pommel.

Open thread
Tasartir . @tasartir,

I'm working on another cosplay prop. This will be Primordial Jade Cutter from Genshin Impact. Soon™

Open thread